ПЕРЕДМОВА

У пропонованому виданні вміщені біографічні довідки про тих жителів Київської області, хто став жертвою необґрунтованих політичних репресій. Довгий список політичних репресій тільки в одній області. У ньому десятки імен з одного і того ж села, батьки і сини, брати і сестри, представники різних прошарків суспільства, українці, росіяни, поляки, німці, євреї та інші національності.
Мусимо чесно визнати, що наведені довідки жертв безвинних репресій далеко не всі. Насправді репресованих на Київщині було набагато більше. Не дивлячись на те, що останніми роками доступнішими стали спецсхови архівів, ще не вдалося знайти і отримати імена багатьох невинно засуджених селян Київщини, що найбільше постраждали під час колективізації і розкуркулення. На жаль, документів з цього приводу залишилося мало, а тому багато сторінок та учасників цієї всенародної трагедії залишаються ще невідомими.
Редакційна колегія і видавничо-редакційний підрозділ книги це розуміють, і в подальшій своїй роботі прогнитимуть до повного і глибокого висвітлення цієї невичерпної проблеми, дуже сподіваючись на участь і підтримку широкої громадськості, зокрема органів державної влади на місцях, краєзнавців, працівників преси, рідних постраждалих від репресій. Це наш спільний обов’язок перед пам’яттю безвинно репресованих, перед майбутніми поколіннями, які ніколи не повинні пережити те, що випало на долю їхніх попередників.
Дослідження і вивчення питань, пов’язаних із політичними репресіями, вимагає тривалого часу, громадської мужності і високої наукової ерудиції. Нам приємно повідомити, що в колективі авторів, які працювали над проблемою політичних репресій в Київській області, тривалий час успішно трудилася людина, яка в найповнішій мірі відповідала вищезгаданими критеріям. Професор Петро Павлович Бачинський з винятковою людською сумлінністю і глибоким професіоналізмом історика багато років присвятив дослідженню цієї проблеми. Це була людина кристально чесна, об’єктивна, безкомпромісна в пошуках істини, наділена талантом писати переконливо, образно і чесно, піднімаючись над ідеологічними стереотипами, що ще дають про себе знати і в наш час.
На жаль, Петра Павловича вже немає в живих. Та його творчий дух і постійний пошук залишили свій слід у книгах, які розповідають про природу політичних репресій в Київській області. Втім, достатньо є підстав, щоб говорити і про те, що роботи професора Бачинського мають піонерське значення при розгляді згаданих проблем і в загальнодержавному масштабі.
Схиляємося перед пам’яттю безвинних жертв політичних репресій. І користуючись нагодою, добрим словом пригадаємо Петра Павловича Бачинського, який багато зробив для того, щоб правда про страшний період беззаконня була виписана такою, якою вона була насправді.
Обласна редакційна колегія.

 

м. ВАСИЛЬКІВ

А

АНДРОЩУК Михайло Маркович, 1893 року народження, м. Шепетівка Хмельницької області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, комірник Військ торгу. Київським обласним судом 16 липня 1937 року засудженим до 5 років позбавлення волі. Верховним Судом УРСР 31 серпня 1937 року міра покарання знижена до 4 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

АТАНАЗЕВИЧ Іван Макарович, 1873 року народження, с. Круглий Кут Уманського району Черкаської області, українець, освіта середня. Проживав у м. Васильків, священик. Трійкою при УНКВС по Київській області 5 листопада 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 21 березня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

АФНЕР Михайло Порфирович, 1887 року народження, м. Васильків, українець, освіта не-повна середня. Проживав у м. Києві, працював статистом в Інституті сільськогосподарських машин. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 3 січня 1931 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

Б

БАРИШНИКОВ Павло Іванович, 1884 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Києві, тимчасово не працював. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 2 квітня 1934 року виселений на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

БИСТРЕНІН Микола Леонідович, 1884 року народження, с. Мошкан (Росія), росіянин, освіта початкова. Проживав у м. Васильків, завідувач бази райспоживспілки. Київським обласним судом 4 лютого 1947 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

БІЛОУС Олекса Мусійович, 1897 юку народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, майстер шкіряного заводу № 4. Військовим Трибуналом військ НКВС Київської області 8 липня 1944 року засуджений до 15 років позбавлення волі. Помер в ув’язненні 26 січня 1949 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1997 році.

БІЦЕВ Петро Петрович, 1903 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Києві, агент постачання буряко-радгоспу. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 1 червня 1934 року виселений на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

БОЛЯЧЕВСЬКИЙ Андрій Йосипович, 1880 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Біла Церква, вагар на залізничній станції. Особливою Нарадою при Колегії ОДПУ 13 квітня 1932 року позбавлений права проживання у 12 населених пунктах СРСР на 3 роки. Реабілітований у 1989 році.

БОЧКОВИЧ Феодосій Тарасович, 1902 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, начальник цеху шкірзаводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 27 листопада 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1960 році.

БУКАЛО Дмитро Семенович, 1928 року народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Києві, військовослужбовець (рядовий строкової служби). Особливою Нарадою при МДБ СРСР 4 серпня 1951 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

В

ВАЩЕНКО Федір Дем’янович, 1897 року народження, с. Левків Житомирського району Житомирської області, українець, малописьменний. Проживав у м. Василькові, працював бригадиром земельних робіт будівельного управління Васильківської міськради. Особливою Нарадою при НКВС СРСР 21 жовтня 1938 року засуджений до 8 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

ВОЙЦЕХІВСЬКИЙ Ілля Іванович, 1883 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, діловод спілки мисливців і рибалок. Особливою Нарадою при Комісії ДПУ УСРР 7 травня 1930 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

Г

ГАЛЬЧЕНКО Степан Олексійович, 1896 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, приватний чоботар. Колегією ОДПУ УСРР 8 липня 1929 року засуджений до 5 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

ГУК Василь Петрович, 1893 року народження, с. Чернихівці Збаразького району Тернопільської області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник шкіряного заводу. Особливою Нарадою при НКВС СРСР 22 грудня 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.
ГУРСЬКИЙ Людвиг-Густав Томашевич, 1887 року народження, смт Ланчин Надвірнянського району Івано-Франківської області, поляк, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, майстер харчоторгу. Трійкою при УНКВС по Київській області 1 жовтня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 13 жовтня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

Д

ДАНИЛОВ Михайло Іванович, 1895 року народження, м. Київ, росіянин, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, начальник цеху шкірзаводу. Військовим Трибуналом військ НКВС Київської області ЗО серпня 1948 року засуджений до 8 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

ДЕРЕВ’ЯНКО Микола Павлович, 1898 року народження, м.Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Біла Церква, священик. Трійкою при УНКВС по Київській області 17 березня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 23 березня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1959 році.

ДОВГАЛЮК Андрій Іванович, 1903 року народження, с. Білозірка Лановецького району Тернопільської області, українець, освіта вища. Проживав у м. Василькові, завідувач терапевтичного відділу Васильківської райлікарні. Трійкою при УНКВС по Київській області 19 вересня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 29 вересня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1960 році.

З

ЗАБІНЕНКО-ДАНЮК Ольга Опанасівна, 1903 року народження, м. Васильків, українка, освіта початкова. Проживала у м. Василькові, прибиральниця поштового вузла зв’язку. Особливою Нарадою при НКВС СРСР 9 березня 1946 року виселена на 5 років за межі України. Реабілітована у 1989 році.

ЗАЄЦЬ Максим Іванович, 1898 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Києві, робітник заводу ім. Дзержинського. Трійкою при УНКВС по Київській області 17 жовтня 1937 року, засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

ЗВАРИЧ Захар Гаврилович, 1888 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник 122 дільниці військбуду. Трійкою при УНКВС по Київській області 31 серпня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 7 вересня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

ЗОЗУЛЯ Неоніла Микитівна, 1921 року народження, м. Васильків, українка, освіта середня. Проживала у м. Василькові, бухгалтер млина «Центролок». Військовим Трибуналом військ НКВС Київської області 10 травня 1944 року засуджена до 10 років позбавлення волі. Звільнена 20 липня 1953 року. Реабілітована у 1990 році.

К

КАЛИННИК Марія Іванівна, 1897 року народження, Польща, полька, неписьменна. Про-живала у м. Василькові, домогосподарка. Постановою Особливої Наради при НКВС СРСР 14 грудня 1937 року засуджена до 10 років поз-бавлення волі. Реабілітована у 1989 році.

КАРПЕНКО Лука Петрович, 1896 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова, Проживав у м. Василькові, церковний староста Української Миколаївської церкви. Постановою Колегії ОДПУ 8 липня 1929 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 1 серпня 1929 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1992 році.

КАСАТКІН Олексій Сидорович, 1902 року народження, м. Острог Рівненської області, росіянин, освіта середня. Проживав у м. Василькові, працював учителем середньої школи. Постановою НКВС СРСР і Прокуратури СРСР 19 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 26 грудня 1937 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

КОВШЕВАЦЬКИЙ Михайло Олексійович, 1912 року народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Оренбург (Росія), військовослужбовець, військовий технік 2-го рангу. Верховним Судом СРСР 5 лютого 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 5 лютого 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1958 році.

КОЛЕНИЧЕНКО Григорій Васильович, 1888 року народження, м. Васильків, українець, малописьменний. Проживав у м. Василькові, приватний скерняк (кушнір). Особливою Нарадою при ДПУ УСРР 16 серпня 1929 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1994 році.

КОЛЕНЧУК Олександр Васильович, 1892 року народження, с. Велимче Ратнівського району Волинської області, українець, малописьменний. Проживав у м. Василькові, робітник Васильківського шкіряного заводу. Постановою НКВС СРСР і Прокуратури СРСР 11 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 17 грудня 1937 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

КОЛОМІЄЦЬ Іван Іванович, 1894 року народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Києві, інженер райжитло- відділу (Сталінський район). Військовим Трибуналом військ НКВС по Київській області 26 березня 1945 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1960 році.

КОЛОШИЦЬКИЙ Василь Володимирович, 1902 року народження, с. Саражинці Погребищенського району Вінницької області, українець, освіта неповна середня. Проживав у м. Василькові, учитель середньої школи. Військовим Трибуналом військ НКВС по Київській області 20 березня 1944 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

КОМАРНИЦЬКИЙ Григорій Петрович, 1874 року народження, с. Ямчиха Канівського району Черкаської області, українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, священик. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 16 серпня 1930 року висланий на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

КОНОВАЛОВ Афанасій Федорович, 1876 ро-ку народження, (Росія), українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, селянин-одноосібник. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 19 березня 1930 року виселений на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

КОПЕЙКІН Григорій Якович, 1911 року народження, м. Васильків, єврей, освіта початкова. Діюча армія, червоноармієць 1-го батальйону 1047 санітарного полку. Постановою Особливої Наради при НКВС СРСР 17 травня 1942 року засуджений до 6 років позбавлення волі. Реабілітований у 1990 році.

КОСТЕНКО Степан Михайлович, 1893 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник Васильківського 4-го держшкірзаводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 27 листопада 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

КРЕКОВЕЦЬ Павло Герасимович, 1878 року народження, Зборівського району Тернопільської області, поляк, освіта неповна середня. Проживав у м. Василькові Київської області, контролер 4-го шкіряного заводу. Постановою Особливої Наради при НКВС СРСР 29 листопада 1938 року засуджений до 5 років позбавлення волі. Реабілітований у 1957 році.

КРИЧЕВЦОВ Петро Євстигнійович, 1891 ро-ку народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, селянин- одноосібник. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 29 квітня 1933 року висланий на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

КУРЛЯЄВА-ДЕНИСЕНКО Зінаїда Олексіївна, 1897 року народження, (Росія), українка, освіта середня. Проживала у м. Василькові, тимчасово не працювала. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 26 березня 1930 року виселена на 3 роки за межі України. Реабілітована у 1989 році.

КУЧЕРЯВЕНКО Василь Захарович, 1889 ро-ку народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, бухгалтер 4-го шкіряного заводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 27 листопада 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 9 грудня 1937 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1959 році.

КУЧЕРЯВЕНКО Іван Федорович, 1896 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Києві, начальник управління будинками. Трійкою при УНКВС по Київській області 31 грудня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 16 січня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1957 році.
КУЩЕНКО Семен Іванович, 1883 року народження, м. Васильків, українець, освіта почат¬кова. Проживав у м. Києві, робітник на залізничній станції Дарниця. Лінійним судом Південно-західної залізниці 7 жовтня 1936 року засуджений до 2 років позбавлення волі. Реабілітований у 1990 році.

Л

ЛАЗАРЕНКО Олександр Данилович, 1903 ро-ку народження, м. Васильків, українець, освіта вища. Проживав у м. Черкасах, агроном житло- спілки. Трійкою при Колегії ДПУ УСРР 11 квітня 1933 року висланий на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1960 році.

ЛИТКІН Іван Григорович, 1892 року народження, Росія, росіянин, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, працівник військкомату. Колегією при ВНК 23 червня 1919 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 25 червня 1919 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1998 році.

ЛУК’ЯНОВИЧ Лаврентій Олександрович, 1882 року народження, м. Здолбунів Рівненської області, поляк, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, помічник начальника залізничної станції. Трійкою при УНКВС по Київській області 20 вересня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 25 вересня 1938 року. Місце по-ховання невідомо. Реабілітований у 1957 році.

М

МАТУШЕВИЧ Юрій Павлович, 1906 року народження, с. Тетерівка Жашківського району Черкаської області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 1 червня 1930 року висланий на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

МЕЄР Ромуальд В’ячеславович, 1906 року народження, с. Снігури Житомирського району Житомирської області, поляк, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник Васильківського 4-го держшкірзаводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 28 вересня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 5 жовтня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

МЕЛЬНИЧЕНКО Гнат Тимофійович, 1909 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Діюча армія, червоноармієць. Військовим Трибуналом 63 СД 7 липня 1944 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1966 році.

МОЙСЕЄНКО Левко Гнатович, 1876 року народження, м. Васильків, українець, неписьменний. Проживав у м. Василькові, приватний торговельник. Трійкою при Колегії ДПУ УСРР 26 січня 1930 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання Вироку у справі немає. Реабілітований у 1989 році.

Н

НІЦ Едуард Броніславович, 1923 року народження, м. Васильків, німець, освіта неповна середня. Проживав у м. Ірпінь, учень 10 класу. Київським обласним судом 15 січня 1941 року засуджений до 8 років позбавлення волі. Реабілітований у 1960 році.

НОВИЦЬКИЙ Йосип Еразмович, 1878 року народження, м. Васильків Київської області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Тараща Київської області, тимчасово не працював. Особливою Нарадою при ОДПУ 18 листопада 1927 року висланий на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1992 році.

О

ОТАРКОВСЬКИЙ Мартин Йосипович, 1877 року народження, м. Полонне Хмельницької об-ласті, поляк, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник шкіряного заводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 28 вересня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 15 жовтня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1966 році.

П

ПАВЛЕНКО Іван Іванович, 1892 року народження, с. Здорівка Васильківського району, українець, освіта неповна середня. Проживав у м. Василькові, тимчасово не працював. Постановою Київської Губернської Надзвичайної Комісії 28 квітня 1921 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання Вироку у справі немає. Реабілітований у 1993 році.

ПАВЛЮК Петро Іванович, 1892 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Служив у Петлюри, Денікіна, Струка. Колегією особливого відділу ВНК при Реввійськраді 12-ої армії 8 вересня 1920 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання Вироку у справі немає. Реабілітований у 1995 році.

ПИВОВАР Прокіп Юхимович, 1887 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, приватний торговельник. Трійкою при Колегії ДПУ УСРР
26 січня 1930 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання Вироку у справі немає. Реабілітований у 1989 році.

ПІСНИЙ Микола Федорович, 1876 року народження, м. Васильків, єврей, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, охоронник на Житлобуді. Київським окружним судом 23 листопада 1928 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 23 листопада 1928 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1996 році.

ПІСОЦЬКИЙ Максим Хомич, 1898 року народження, м. Васильків, українець, малописьменний. Проживав у с. Западинка Васильківського району, робітник Васильківської МТС. Трійкою при УНКВС по Київській області 21 квітня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 25 квітня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1958 році.

ПОДЗОЛКІН Едуард Іванович, 1925 року народження, м. Київ, росіянин, освіта неповна середня. Проживав у м. Василькові, робітник пекарні №2. Особливою Нарадою при НКВС СРСР 7 жовтня 1944 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1994 році.

ПУЗЬКО Дмитро Васильович, 1899 року народження, с. Янівка Кіровоградської області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, рахівник шкіряного заводу. Особливою На-радою при НКВС СРСР 22 вересня 1938 року за-суджений до 8 років позбавлення волі. Реабілітований у 1960 році.

ПУСТОВА-ФРОЛОВА Катерина Максимівна, 1893 року народження, м. Васильків, українка, неписьменна. Проживала у м. Києві, двірник комунального господарства. Військовим Трибуналом військ НКВС Київської області
27 липня 1944 року засуджена до 15 років поз-бавлення волі. Реабілітована у 1956 році.

ПУХЛЯК Михайло Максимович, 1912 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Діюча армія, червоноармієць. Військовим Трибуналом 2-го корпусу ППО 3 квітня 1942 року засуджений до 8 років позбавлення волі. Реабілітований у 1997 році.

Р

РАЙСЬКИЙ Олексій Юхимович, 1885 року народження, с. Атаки Кельменецького району Чернівецької області, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, робітник кооперативної артілі ім. 1-го Травня. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 1 червня 1930 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.

РОГУЦЬКИЙ Роман Степанович, 1886 року народження, м. Васильків, українець, мало-письменний. Проживав у с. Гатне Києво-Святошинського району, селянин-одноосібник. Трійкою при УНКВС по Київській області 4 вересня
1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 13 вересня 1937 року. Місце поховання не-відомо. Реабілітований у 1989 році.

С

СВИНЦИЦЬКИЙ Максим Петрович, 1881 року народження, м. Умань Черкаської області, українець, малописьменний. Проживав у м. Василькові, одноосібник. Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 12 травня 1930 року виселений на 3 роки за межі України. Реабілітований у 1989 році.

СЕМЕНЮЧЕНКО Ничипір Йосипович, 1877 року народження, м. Васильків, українець, освіта середня. Проживав у м. Києві, бухгалтер Облхімпромспілки. Постановою Особливої Наради при Колегії ДПУ УСРР 22 липня 1933 року позбавлений права проживати у 12 пунктах СРСР на 3 роки. Реабілітований у 1989 році.

СЕНЧЕНКО Євген Миколайович, 1890 року народження, м. Чернігів, українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, робітник заводу «Транспортер». Особливою Нарадою при Колегії ДПУ УСРР 1 червня 1930 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1989 році.
СИВАЧЕНКО Володимир Єрофійович, 1898 року народження, с. Миколаївка Корсунь- Шевченківського району Черкаської області, українець, освіта середня. Проживав у м. Василькові, бухгалтер контори «Заготзерно». Трійкою при УНКВС по Київській області 8 травня
1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 10 травня 1938 року. Місце поховання не-відомо. Реабілітовані у 1989 році.

СКРИПАЙ Михайло Федорович, 1895 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, червоноармієць. Колегією при ВНК (ВЧК) 23 червня 1919 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 25 червня 1919 року. Місце поховання відомо. Реабілітований у 1998 році.

СКРИПАЙ Олена Федорівна, 1900 року народження, м. Васильків, українка, освіта середня. Проживала у м. Василькові, учителька місцевої школи. Колегією при ВНК (ВЧК) 23 червня 1919 року засуджена до розстрілу. Вирок виконано 25 червня 1919 року. Місце поховання невідомо. Реабілітована у 1998 році.

СОФИНСЬКИЙ Казимир Казимирович, 1915 року народження, с. Сарнівка Баранівського району Житомирської обл., поляк, освіта неповна середня. Проживав у м. Василькові, студент фельдшерської школи. Трійкою при УНКВС по Київській області 1 жовтня 1938 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 13 жовтня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

СТРУК Микола Васильович, 1872 року народження, м. Васильків, українець, неписьменний. Проживав у м. Києві, робітник промартілі. Постановою Колегії секретно-оперативного відділу Київської Губернської Надзвичайної Комісії 31 січня 1921 року засуджений до 5 років позбавлення волі. Реабілітований у 1993 році.

Т

ТАЖБИР Йосип Олександрович, 1898 року народження, Польща, єврей, освіта неповна серед-ня. Проживав у м. Василькові, інспектор держстраху. Трійкою при УНКВС по Київській області 21 вересня 1938 року засуджений до розстрілу. Ви-рок виконано 21 вересня 1938 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

ТОНКОВИД Дмитро Савич, 1887 року народження, м. Васильків, українець, освіта незакінчена вища. Проживав у смт Макарів Київської області, інспектор-методист райнаросвіти. Комісією при НКВС СРСР і Прокуратурою СРСР 16 жовтня 1937 року засуджений до розстрілу. Вирок виконано 21 листопада 1937 року. Місце поховання невідомо. Реабілітований у 1989 році.

ТРЕТЯЧЕНКО Данило Сергійович, 1898 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, член союзу «Шкіряник». Постановою Колегії ОДПУ 8 липня 1929 року засуджений до 5 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

Ф

ФЕДОРОВ Григорій Самійлович, 1913 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у с. Пирогово (нині м. Київ), робітник (шофер) Корчуватського будівельного управління. Військовим Трибуналом Київського військового округу (КВО) 12 січня 1952 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Звільнений 14 жовтня 1955 року по амністії. Реабілітований у 1956 році.

X

ХАРЬКОВЕНКО Тарас Дмитрович, 1881 ро-ку народження, с. Краснопіль Чуднівського району Житомирської області, українець, малописьменний. Проживав у м. Василькові, робітник залізничні станції. Особливою Нарадою при НКВС СРСР 16 лютого 1938 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1959 році.

ХОЛОДЕНКОВ Георгій Федотович, 1921 року народження, м. Уральськ (Казахстан), росіянин, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, тимчасово не працював. Київським обласним судом 10 травня 1952 року засуджений до 3 років позбавлення волі. Реабілітований у 1992 році.

Ю

ЮФФА Ілля Павлович, 1894 року народження, м. Васильків, єврей, освіта середня. Проживав у м. Василькові, агент кримінального розшуку при міській міліції. Постановою Київської Губернської Надзвичайної Комісії 23 квітня 1921 року засуджений до розстрілу. Даних про виконання Вироку у справі немає. Реабілітований у 1994 році.

Я

ЯКУБЕНКО Пилип Федорович, 1887 року народження, м. Васильків, українець, освіта початкова. Проживав у м. Василькові, бухгалтер 4-го шкіряного заводу. Трійкою при УНКВС по Київській області 8 грудня 1937 року засуджений до 10 років позбавлення волі. Реабілітований у 1959 році.

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.