Про знищення Васильківських валів (частина1)

Васильківському міському Голові

Вул. Соборна, 56, Васильків, Київська обл., 08600

Директору УКРАЇНСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО ІНСТИТУТУ КУЛЬТУРНОЇ СПАДЩИНИ

 вул. Ярославів Вал, 36,  Київ, 02000

Міністру культури та інформаційної політики України.

Неймаша Володимира Борисовича

ЗАЯВА

Прошу терміново вжити, передбачені Законом і Вашими посадовими обов’язками, заходи для припинення і покарання дій по знищенню культурно-історичної спадщини України, які відбуваються з об’єктами памятки археології (номер державної реєстрації 100005-Н згідно постанови Кабінету Міністрів України від 03.09.2009 № 928) в центрі міста Василькова – земляними валами Городища літописного міста Василіва , що знаходяться подовш вулиць Соборної та Головачова міста Василькова.

Наразі відбувається розкопування і вивезення землі оборонного валу по вул. Головачова №№15,17,19 для влаштування на його місці гаражів та автомобільних стоянок. Останній залишок оборонного валу Дитинця древнього Василькова на вул. Соборній 83 біля храму Антонія і Феодосія обнесено будівельним парканом і розпочато його знесення під забудову.

Фотографії, що ілюструють зазначене, приведені на 4 стор. додатків до цієї заяви.

Вказані дії кваліфікуються як порушення Закону України Про охорону культурної спадщини і підпадають під дію його статей: 22, 24, 27, 29, 30, 32, 35, 37.

  Припинення зазначених порушень Закону (тобто управління культурною спадщиною) згідно частини першої статті 3 в редакції Закону № 5461-VI від 16.10.2012 ) належить до повноважень центральних органів виконавчої влади України, а також Виконавчих органів міської ради з питань, передбачених підпунктом 5 пункту «б» частини першої статті 31 і підпунктом 10 пункту «б» статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», підконтрольних відповідним органам виконавчої влади. Зокрема це:

заборона будь-якої діяльності юридичних або фізичних осіб, що створює загрозу об’єкту культурної спадщини або порушує законодавство у сфері охорони культурної спадщини {Пункт 16 частини другої статті 5 в редакції Закону № 2457-VIII від 19.06.2018};

надання дозволів на проведення робіт на пам’ятках національного значення, їх територіях, в зонах охорони, буферних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць {Пункт 17 частини другої статті 5 в редакції Закону № 2457-VIII від 19.06.2018};

— видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам’яток національного значення, об’єктів всесвітньої спадщини, припинення робіт на них, їх територіях, в зонах охорони, буферних зонах, на охоронюваних археологічних територіях, в історичних ареалах населених місць, якщо ці роботи проводяться за відсутності затверджених або погоджених з відповідними органами охорони культурної спадщини програм та проектів, передбачених цим Законом, без дозволів або з відхиленням від них {Пункт 18 частини другої статті 5 в редакції Закону № 2457-VIII від 19.06.2018};

 надання дозволів на відновлення земляних робіт;

—  застосування фінансових санкцій за порушення Закону про охорону культурної спадщини.

     Статями 43 і 44 Закону про  охорону культурної спадщини передбачено кримінальна (до 5 років позбавлення волі) і адміністративна (штрафи до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) відповідальність за порушення цього Закону. Така відповідальність може бути застосована і до посадових осіб в компетенцію яких входить контроль за його виконанням у разі тривалого не забезпечення ними вимог Закону.

     Прошу повідомити мене про вжиті Вами заходи у встановлені терміни.

З повагою, В.Б.Неймаш

Відповідь Васильківської міської ради

ДАЛІ БУДЕ

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.