Жукинський Микола Феофанович

Мій батько Жукинський Микола Феофанович 1908- 2000р.р. народився в селі Западинка, яке давно вже увійшло в межі Василькова. Його батько, а мій дід, селянин Феофан Григорович в двадцяті роки 19 століття був головою комітету бідноти, бо був хоч і бідним, але письменним. Батько закінчив економічний інститут, тепер Київський інститут народного господарства. Як офіцер запасу він на передодні війни був мобілізований на перепідготовку на самій межі з фашистською Німеччиною в Перемишлі.

Жукинський Микола Феофанович

Там 22 червні 1941 року його застала Велика вітчизняна війна. Лейтенант Жукинський, командир кулеметного взводу, виводив свою команду з під оточення, перетинаючи річки під обстрілами та бомбами. Але йому вдалося не без втрат відступити аж до Сталінграду. Там батька призначили командиром роти, а потім і командиром батальйону зенітних кулеметників. Під його командуванням служили героїчні дівчата з Сибіру та Караганди.

Ці героїчні дівчата по двоє знаходилися на високих вежах з зенітною кулеметною установкою під авіаційною атакою захищали мости на переправах. В 1943 році, коли вже було звільнено Київ, батальйону капітана Жукинського М.Ф. було доручено захищати переправу через Дніпро. Батько розповідав мені про найважчий бій за переправу, коли на понтонний міст було спрямовано до 200 німецьких бомбардувальників. За цей бій і за збереження переправи прямо на мосту генерал армії Громадін нагородив мого батька орденом червоної зірки.

Після закінчення війни батько знову став відомим економістом, працював в міністерстві автомобільного транспорту начальником планово-економічного управління.

Батько від першого до останнього дня пройшов війну, був двічі контуженим, та на щастя повернувся живим  не отримавши жодного поранення. Але мирне життя не залишилося без осаду війни. Скільки разів ми з братом ловили його на підвіконні, коли щось вночі падало або грюкало. … Це пам’ять війни.

З повагою. Ігор Миколайович Жукинський.

Під час розмови з Ігорем Миколайовичем Жукинським

Жукинський Микола Феофанович: Один комментарий

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.