Презренна банда вбивць

Всюди, де не ступить чорна нога фашистського звіря, хмурніє день, гине життя. На зміну їм приходять шибениця, масові розстріли, страшні звірства і катування ні в чому невинних людей. В цьому полягає суть німецького фашизму і його «нового порядку».

Німець не має совісті і жалю. Від них звільнив його обер-кат Гітлер. Німець —це звірюка, що п’є кров людську.

1500 розстріляних радянських громадян, серед яких багато стариків, жінок і дітей, 20.000 юнаків і дівчат, угнаних на чорну гітлерівську каторгу, зубожіння всього народу — такий підсумок дворічного хазяйнування німецьких загарбників  на території нашого району.

Творити німцям страхітливі злочинства допомагала презренна купка продажних собак, зрадників батьківщини—Бялік, Кричевцов, Яриш і Беньківський.

Хто ж вони, ці мерзенні злочинці?

Зрадник Бялік. В жовтні 1941 року він прийшов до фашистів з поклоном і запропонував свої послуги як начальник Васильківської біржі праці. Він намагався вислужитись перед німцями, як сам заявив. І вислужився. Вже в кінці жовтня його призначають начальником поліції м. Василькова. Бандити зрозуміли бандита. Смертю сотень радянських людей, річками пролитих сліз добився цей презренний мерзотник свого нового призначення.

Це він, Бялік, склав список на 10 громадян міста, які і були розстріляні при безпосередній участі його помічника виродка Кричевцова.

Ось що розповідає про цю звірячу розправу дівчина Гловач Міля, батько якої  став жертвою цих підлих J зрадників: «В кінці 1941 року до нас зайшов Кричевцов і арештував мого батька. Приблизно через два тижні мені стало відомо, що батько мій копає могили на Покровському кладовищі. Я побігла туди і побачила батька і ще чотирьох, що копали могили. Потім їх відвели в поліцію. Незадовго після цього мені повідомили, що батька повели на кладовище розстрілювати. Я зразу ж туди. їх супроводжував Кричевцов і інші поліцаї. Всіх десятьох роздягли і поставили обличчям до ями. Батька серед них не було. Його ще раніш відправили до Києва. Десять же радянських людей, серед яких я пізнала Горбіка Івана, були розстріляні на моїх очах. Я чула, що перед смертю Горбік щось крикнув, але розібрати не могла».

Завзято служив німцям падлюка Яриш. Він добровільно здався в полон і став поліцаєм. Чуттям злочинців німці відкрили в ньому рідну душу. Він проходить спеціальні курси і призначається начальником кущової поліції. Ось тут він виявив всю свою ненависть до радянського народу І Цей кат виловлював радянських громадян, збивав, розстрілював, відправляв на каторгу.

В березні 1943 року брав найактивнішу участь в по-вішенні бригадира колгоспу Капшука Василя, який не виконував наказів німців гро відправку хліба і продуктів для німецької армії.

„Коли накинули петлю на шию мого чоловіка, розповідає Віра Капшук,— і вибили підставку спід ніг, його ноги ледве торкнулись землі. Тоді один з поліцаїв схопив за плечі мого чоловіка і потягнув донизу. Все ж він встигнув крикнути: «Гину за Радянську Батьківщину!»»

Ці слова вкрай розлютували злочинців. Один з них схопив чоловіка за ноги і став відтягати вбік, а бандит Яриш в дикій злобі підняв гвинтівку і вистрілив декілька разів. Кулі пройшли через голову і груди мого чоловіка. Труп його висів три доби, і тільки тоді дозволили поховати»

Такий же зрадник і Беньківський. Він разом зі своїм начальником Яришем організовував каральні експедиції проти партизанів, ловив радянських людей, убивав. Відзначився виключною жорстокістю і звірячими катуваннями.

Така їх далеко неповна злочинна діяльність. Такі ці бандити, виродки роду людського

Всі їх злочинства викриті. Злочини їх безмірні. Бандити перед судом народу. Вони одержать своє, одержать все, що заслужили. Радянський народ, дочекавшись часу свого визволення, винесе цим двоногим гадинам свій вирок—смерть.

Прийде час, коли ми судитимемо зверхбандита Гітлера і його компанію. Ми примусимо їх дати відповідь за всі муки і кров, які принесли вони радянському народу.

Г. ПОНОСОВ

Газета «Радянське життя» № 5, вівторок, 21 грудня 1943 року

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.