Денисенко Михайло Іванович

Народився Михайло Іванович Денисенко в 1917 році в селі Олешня Чернігівської області, відомому центрі гончарного мистецтва. Тут пройшли його дитячі і юнацькі роки, тут вперше його руки торкнулися гончарного кругу. В 1931 році М.І. Денисенко вступив до Київського художнього технікуму, а з 1935 року, коли технікум закрили за « українські настрої» продовжує навчання в Харківському художньому училищі на факультеті скульптури. В Харкові його навчає учениця Родена Елеонора Блох.В 1937 році репресували батька Михайла Івановича. Війна застала Денисенка в Харкові , де його разом з іншими студентами вивезли до Німеччини. Повернувшись  в Україну, Михайло Іванович стає головним художником новоствореного Васильківського майолікового заводу.

Денисенко Михайло Іванович

         Творчий шлях Михайла Івановича – це по суті шлях Васильківського майолікового заводу, художні традиції якого були сформовані Михайлом Денисенком. Понад 30 років працював Михайло Іванович Денисенко на Васильківському майоліковому заводі, поєднуючи творчу діяльність з роботою головного художника заводу. Михайло Денисенко відродив Васильківську кераміку, яка стала широко відома не тільки в СРСР.  Роки роботи Денисенка на майоліковому заводі у Василькові, дали світові поняття « вишукана васильківська кераміка». Денисенко дарував глині життя, залишаючи в ній і свій настрій, і своє натхнення, і свою любов до рідної землі. Роботи Денисенка цікаві насамперед тим, що поєднують в собі професійний підхід і народні традиції  інтуїтивно. В сотнях його робіт : тарелях, мисках, глеках, куманцях – простота і поетичність образу, створена фантазією художника.

Заслужений художник України М. І. Денисенко з сином Сергієм, головним художником Васильківського майолікового заводу

         Роботи майстра експонувалися на сорока закордонних виставках та сімдесяти вітчизняних. Михайло Денисенко розписав і оформив своїми роботами відновлений іконостас Собору Антонія і Феодосія, Миколаївську церкву та церкву Пресвятої Богородиці у Василькові. Він також є автором пам’ятних знаків Двічі Герою Радянського Союзу Лаврененкову у військовому містечку № 11, пам’ятного знаку жертвам Голодомору 1932-1933 років поблизу Собору та пам’ятного знаку відомій художниці-дисидентниці Аллі Горській.

Рішенням виконавчого комітету № 319 від 21 вересня 1993 року  Васильківської міської ради за відродження гончарного мистецтва та підняття престижу міста Василькова на міжнародній мистецькій арені  Михайлу Івановичу Денисенку було надано звання Почесний громадянин Василькова.

Творчість М.І. Денисенка отримала гідну оцінку з боку держави до 80-річччя майстра його було відзначено звання Заслужений діяч мистецтв України. В 1996 році М. Денисенко стає лауреатом престижної мистецької премії ім. Катерини Білокур.

Могила Денисенка Михайла Івановича на Миколаївському кладовищі міста Василькова

Помер майстер у 200 році.  Його творчість у Василькові продовжують його діти –  члени національної спілки художників України  Сергій Денисенко та Леся Денисенко-Єременко.

          З 1992 року в місті Василькові  функціонує школа студія образотворчого мистецтва, якій в 2001 році було надано ім’я   Михайла Денисенка, в школі діти навчаються не тільки образотворчому, а й гончарному мистецтву. Так, можна з впевненістю стверджувати справа майстра не занепала її продовжують молодші покоління васильківців.

Олексій Шекера

 

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.