Праведники з міста Василькова

Оголошення про заборону переховування євреїв (Джерело:http://bit.do/eSLRC)

«У ті часи всюди був морок. Здавалося, що й на небесах і на землі всі ворота співчуття закрилися. Вбивця вбивав і євреї помирали, а зовнішній світ або був співучасником або залишався осторонь. Лише у небагатьох вистачило мужності не залишатися байдужими. Ці чоловіки і жінки були уразливими, наляканими, безпорадними — що відрізняло їх від своїх співгромадян? Чому їх було так мало? Пам’ятайте: найбільше жертву ранить не жорстоке гнобителя, а безчестя спостерігача … Не дайте, нарешті, забути, що завжди наступає момент вибору… і тому ми повинні знати про цих хороших людей, що допомагали євреям під час Катастрофи. Ми повинні вчитися у них і пам’ятати їх з вдячністю і надією».

Елі Візель,
лауреат Нобелівської премії

Незважаючи на певний спокій та стабільність життя в окупованому Василькові в період з 31 липня 1941 року по 6 грудня 1943 року, все ж таки відбувались події які потребують окремої уваги і переосмислення. До цих подій відносяться і долі людей які незважаючи на страх бути покараними або взагалі позбавленими життя переховували та рятували від знищення співгромадян єврейської національності. «Чому їх було так мало?» — основне питання, відповідь на яке має знайти кожна людина в світі. Наше завдання не дати зникнути з пам’яті спогадам про ті страшні часи та героїчні вчинки звичайних Васильківців які рятували життя євреям іноді ставлячи під удар власне життя та життя своїх рідних.

Єврейська ради України розробила ритуал відзнаки трагедії Бабиного Яру, який проводиться щорічно з 1989р., затвердила звання «Праведник України», «Праведник Бабиного Яру», «Діти праведників» і нагороджує їх відповідними дипломами (єдина серед колишніх республік СРСР). Рада вивела Україну за кількістю Праведників на 3 місце в Європі (в 1991р. Радянський Союз був на 17 місці).
01В місті Василькові званням Праведник України відзначені мешканці що в період окупації німецько-фашистськими загарбниками 1941 – 1943 роки рятували від розправи громадян єврейської національності:
— Комарова Ганна Ничіпорівна;
— Шаманська Ніна Нічіпорівна;
— Радзилевіч-Карпенко Віра Иосипівна;
— Чорний Ничипор Іванович;
— Чорна Килина Григорівна;
— Чорний Григорій Ничипорович.
Також званням Праведники народів світу відзначені Анна та Надія Карпенко02

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.