Знахідка

5 березня 2008 рок в селі Велика Бугаївка під час пересадки жасмину на території земельної ділянки під коріннями кущів в землі було знайдено стародавній ящик, він був старої конструкції розміром 30х40см і висотою 60см з круглою горловиною, закопаний на метр в глибину і був наполовину заповнений зерном.

5-osunymwxI

Знахідку знайшов Дрьомов Микола Миколайович на своїй ділянці і запросив представників сільської ради для розслідування. Потім було запрошено археологів Київської області, також приїхали журналісти телеканалу ТОНІС та прийшли місцеві жителі.

Ke_-PY5pqjY

В результаті зібрання місцеві жителі розповіли, що в 1932— 1933 роках в селі був страшний голодомор, ініціатором якого була комуністична партія. Всі жителі ховали зерно в різних місцях, а зі слів старожилів на даній ділянці проживала родина «Матроса», яка включала шестеро дітей і померла від голоду в ті часи.

Скоріш за все голова родини зробив схованку із зерном , але по якійсь причині нею не скористався

Місцеві жителі також розповіли ,що в ті роки багато людей померли голод і навіть були випадки людоїдства.

Untitled.FR12
Акт прийому-передачі металевого контейнера

Районна адміністрація організувала всі необхідні лабораторні та археологічні дослідження. Інститут голодомору визнав дану знахідку універсальною. На даний час ця знахідка знаходиться у музеї краєзнавства Васильківського району. Про цю знахідку було надруковано в районній газеті «Життя і слово» та декілька разів показано на телеканалі ТОНІС.

yjr2_aKSEcw

Записала Дрьомова Олександра Вікторівна зі слів Дрьомова Миколи Миколайовича.

Сьогодні металевий ящик знаходиться у Данилівському музеї, а частина колись схованого зерна знаходиться в музеї краєзнавця та дослідника Тарана Миколи Полікарповича у смт. Гребінки.

DSCN9564

Знахідка: Один комментарий

  1. У червні 1976 році довелось мені в складі «робітничої бригади допомоги сільському господарству» від 4-го шкірзаводу Василькова косити сіно на лузі в селі Велика Бугаївка. Все було б нічого, але часто наші коси натикалися на каміння, складене у формі, що дуже нагадує фундамент будинків. Якось проходила неподалік старенька бабця з місцевих. Ми і запитали її, що то за фундаменти? чому в такому благодатному місці не поля чи городи, а трава росте? Відповідь запамяталася назавжди: до голодовки 33-го року тут було село. У голодовку вимерли майже всі. А не садять тут, бо у землі людських кісточок на багато більше, ніж цього каміння.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.